Irma (irma_denk) wrote,
Irma
irma_denk

Не встигли замінити на F-16: У Румунії впав бойовий літак російсько-радянського виробництва


У Румунії впав МіГ-21

У Румунії впав винищувач МіГ-21 національних повітряних сил, повідомляють Патріоти України з посиланням на fanatik.ro.

Військовий літак розбився неподалік 71-ї авіаційної бази Повітряних сил Румунії, де він проводив навчальний політ. Льотчику вдалося своєчасно катапультуватися, він доставлений до лікувального закладу.

Повідомляється, що він мав 600 годин нальоту на надзвукових літаках. У Міністерстві національної оборони уточнили, що льотчик Андрей Кристе на службі з 2008 року та пройшов сертифікацію оперативного пілота на літаках МіГ-21 LanceR.

Винищувачі МіГ-21 Lancer Повітряних сил Румунії
МіГ-21 LanceR, яким він керував, вилетів близько 14.00 з авіабази в Кампії Турції, щоб здійснити навчальний політ разом з двома іншими літаками того ж типу.

Після інциденту для всіх румунських літаків МіГ-21 призупинено польоти.

Румунія поступово замінює свої МіГ-21 на винищувачі F-16, у 2013 році Міноборони Румунії зі схвалення США підписало контракт на поставку перших 12 винищувачів F-16AM BM «Fighting Falcon» зі складу ВПС Португалії. Угода загальною вартістю 628 млн євро набула чинності 30 вересня 2013 року.

Поставка літаків була проведена з вересня 2016 року по вересень 2017 року. ВПС Румунії прийняли 12 винищувачів F-16AM/BM MLU (Mid-Life Upgrade) Block 15 «Fighting Falcon», включаючи дев’ять одномісних F-16AM і три двомісних F-16BM. Вони увійшли до складу 53-й винищувальної ескадрильї Румунії.

F-16 «Fighting Falcon» ВПС Румунії. Жовтень 2020. Фото: МО Румунії
У Румунії впав МіГ-21. F-16 «Fighting Falcon» ПС Румунії. Жовтень 2020. Фото: МО Румунії
У грудні 2019 року був підписаний контракт на поставку п’яти додаткових винищувачів. Угода вартістю 130 млн євро, крім продажу винищувачів F-16, включає їх модифікацію згідно з вимогами Румунії, підготовку особового складу та обслуговування техніки.

Раніше передбачалося, що перший винищувач другої партії буде переданий ВПС Румунії в червні, ще два – в жовтні, а останній – на початку 2021 року. Проте, графік був кілька скоректований через пандемію COVID-19.

ВПС Румунії отримають 5 винищувачів в тій же конфігурації M.5.2R, що і 12 раніше поставлених. У перспективі Бухарест має намір модернізувати всі 17 літаків до стандарту M6.5R.

Програма також підвищить рівень підготовки інженерно-технічного складу ВПС Румунії, створить можливості для виконання в країні капітального ремонту двигунів F-16.

Звідси:https://patrioty.org.ua/politic/ne-vstyhly-zaminyty-na-f-16-u-rumunii-vpav-boiovyi-litak-rosiisko-radianskoho-vyrobnytstva-372912.html
Tags: Румуния, аварія
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments